Czech English Deutsh
<div id='mbox' class='messageboxstyle'><i>Petrovské Plže - březen</i></div> <div id='mbox' class='messageboxstyle'><i>Sklepy Starý potok v Sudoměřicích - duben</i></div> <div id='mbox' class='messageboxstyle'><i>Baťův kanál ve Strážnici - Květen</i></div> <div id='mbox' class='messageboxstyle'><i>Sklepy Plže - Petrov</i></div> <div id='mbox' class='messageboxstyle'><i>Splavení Moravy</i></div> <div id='mbox' class='messageboxstyle'><i>Boží tělo ve Tvarožné Lhotě - červen</i></div> <div id='mbox' class='messageboxstyle'><i>Salaš Travičná nad Tvarožnou Lhotou v červnu</i></div> <div id='mbox' class='messageboxstyle'><i>Ovce na salaši</i></div> <div id='mbox' class='messageboxstyle'><i>Obecní den v Kozojídkách Pod Kříbem</i></div> <div id='mbox' class='messageboxstyle'><i>Krajina nad Kněždubem s oskorušemi</i></div> <div id='mbox' class='messageboxstyle'><i>Hody v Hroznové Lhotě - říjen</i></div> <div id='mbox' class='messageboxstyle'><i>Lučina v zimě, pohled na přírodní koupaliště</i></div> <div id='mbox' class='messageboxstyle'><i>Lučina v zimě</i></div>

 
Turistické informační centrum Strážnicko
Mapa regionu v databázi LEADER+

  Městské muzeum Strážnice Stálá historická a přírodovědná expozice, sezónní výstavy Nám. Svobody 486 696 62 Strážnice Tel: 518 334 155 , www.muzeum-straznice.webnode.cz ivo.vratislavsky@wo.cz   Synagoga   Výstava - Strážnické židovské obyvatelstvo v archivních pramenech / výstava mapující život strážnických Židů prostřednictvím autentických materiálů z Okresního archivu Hodonín a Městského muzea Strážnice. Výstava je doplněna obrazy Vladimíra Gregora / Synagoga je otevřena: pá – ne: 13.30 – 17.30 nebo po tel. domluvě - tel. 737 849 303   Muzeum vesnice JV Moravy – skanzen (Národní ústav lidové kultury) Otvírací doba ..

 Muzea

    MUZEUM VESNICE JIHOVÝCHODNÍ MORAVY Národopisné muzeum v přírodě (budované od r. 1973) s 65 objekty rozčleněnými do jednotlivých oblastí Slovácka. Můžete zde vidět lidové stavby z Moravských Kopanic, Luhačovického Zálesí, Horňácka, technické vodní stavby, vinohradnický areál a areál lučního hospodaření. Skanzen je uměle modelován navážkami a vysázen zelení tak, aby odpovídal původnímu prostředí dané oblasti Slovácka. V průběhu roku tu probíhá řada tématických kulturních akcí (viz seznam). Vstupní objekt skanzenu je bývalý pivovar z r. 1612, který dal vystavět pan Jan Fridrich ze Žerotína. Pivo se zde vařilo ještě v roce 18..