Czech English Deutsh
<div id='mbox' class='messageboxstyle'><i>Petrovské Plže - březen</i></div> <div id='mbox' class='messageboxstyle'><i>Sklepy Starý potok v Sudoměřicích - duben</i></div> <div id='mbox' class='messageboxstyle'><i>Baťův kanál ve Strážnici - Květen</i></div> <div id='mbox' class='messageboxstyle'><i>Sklepy Plže - Petrov</i></div> <div id='mbox' class='messageboxstyle'><i>Splavení Moravy</i></div> <div id='mbox' class='messageboxstyle'><i>Boží tělo ve Tvarožné Lhotě - červen</i></div> <div id='mbox' class='messageboxstyle'><i>Salaš Travičná nad Tvarožnou Lhotou v červnu</i></div> <div id='mbox' class='messageboxstyle'><i>Ovce na salaši</i></div> <div id='mbox' class='messageboxstyle'><i>Obecní den v Kozojídkách Pod Kříbem</i></div> <div id='mbox' class='messageboxstyle'><i>Krajina nad Kněždubem s oskorušemi</i></div> <div id='mbox' class='messageboxstyle'><i>Hody v Hroznové Lhotě - říjen</i></div> <div id='mbox' class='messageboxstyle'><i>Lučina v zimě, pohled na přírodní koupaliště</i></div> <div id='mbox' class='messageboxstyle'><i>Lučina v zimě</i></div>

 
Turistické informační centrum Strážnicko
Mapa regionu v databázi LEADER+
Muzea
 
MUZEUM VESNICE JIHOVÝCHODNÍ MORAVY

Národopisné muzeum v přírodě (budované od r. 1973) s 65 objekty rozčleněnými do jednotlivých oblastí Slovácka. Můžete zde vidět lidové stavby z Moravských Kopanic, Luhačovického Zálesí, Horňácka, technické vodní stavby, vinohradnický areál a areál lučního hospodaření. Skanzen je uměle modelován navážkami a vysázen zelení tak, aby odpovídal původnímu prostředí dané oblasti Slovácka. V průběhu roku tu probíhá řada tématických kulturních akcí (viz seznam). Vstupní objekt skanzenu je bývalý pivovar z r. 1612, který dal vystavět pan Jan Fridrich ze Žerotína. Pivo se zde vařilo ještě v roce 1874. Dnes je v budově mj. stylová restaurace a prodejní expozice lidových výrobků.

Skanzen Strážnice

 
MĚSTSKÉ MUZEUM VE STRÁŽNICI

Národopisná expozice věnovaná historii, kultuře, folklóru a přírodě Strážnicka s řadou artefaktů jako jsou archeologické nálezy, vycpaniny vzácných zvířat či dobový nábytek. Součástí je také výstava a prodej výrobků současných tradičních výrobců Strážnicka. V přízemí jsou převážně měsíční výstavy s kulturní, přírodovědnou či historickou tematikou. U vstupu je přes léto otevřeno informační místo Strážnicka

Muzeum Strážnice

 
MUZEUM OSKORUŠÍ

Malé muzeum na návsi obce Tvarožná Lhota provozuje občanské sdružení INEX – SDA Bílé Karpaty, zaměřující se mimo jiné aktivity i na záchranu a propagaci těchto vzácných stromů. Kromě expozice věnované jeřábu oskeruši je zde soutěžní výstava fotografiií „Oskoruše nejkrásnější“, z níž je každoročně návštěvníky vybrána a oceněna „Královna oskoruší“. V nabídce jsou informační a propagační materiály o oskoruších, ochutnávka a prodej oskorušových výrobků a sazenic. Muzeum poskytuje turistické informace a výrobky regionálních výrobců Strážnicka. Pro skupiny 10 a více lidí lze zajistit exkurse po oskorušové naučné stezce s ochutnávkou.Otevřeno od dubna do řijna Pa- Ne od 13 do 17 hod, přes letní prázdniny denně mimo PO od 13 do 17 hod , jinak po dohodě na telefonu 724 162 265.

Plody oskeruše

 
SALAŠ TRAVIČNÁ - Muzeum Kopanic

Turistický výletní areál se nachází pod rozhlednou Travičná. V areálu je malé muzeum kopaničářských roubených staveb salaše, ekologická naučná stezka se 7 zastaveními, arboretem 23 původních dřevin Bílých Karpat a sportovní aktrakce pro malé a velké – lávky, lanovky, lana, horolezecký strom. V areálu je přírodní amfiteátr pro pořádání kulturních akcí a tábořiště pro stany a týpí. V okolí jsou pastviny pro ovce, kozy a koně. Připraveny jsou vyjíždky na koních. Otevřeno od dubna do řijna denně od 10 do 17 hod, jinak po dohodě na telefonu 724 162 265.

 
PRŮŽKŮV MLÝN

Jedna z nejstarších dochovaných staveb Strážnice, o které se píše již v roce 1543, má historické architektonické prvky: mohutné nosné trámy a dřevěný mlýnský mučící pranýř s letopočtem 1601. Původně vodní mlýn postupně prošel přestavbou zařízení na parní na konci 19. stol. a posléze na elektrický válcový mlýn ve 30. letech 20. stol. Interiér je kompletně vybaven mlýnským zařízením ze 30. let 20. století. Mlýn mlel do roku 1975. Dnes je v mlýně otevřena muzejní expozice mlynářství. Otevřeno přes letní sezonu o víkendech od 10 do 18 hod, jinak po dohodě na telefonu 724 162 265.

 

 

|  Tisk  |  ZpětZpět