Czech English Deutsh
<div id='mbox' class='messageboxstyle'><i>Petrovské Plže - březen</i></div> <div id='mbox' class='messageboxstyle'><i>Sklepy Starý potok v Sudoměřicích - duben</i></div> <div id='mbox' class='messageboxstyle'><i>Baťův kanál ve Strážnici - Květen</i></div> <div id='mbox' class='messageboxstyle'><i>Sklepy Plže - Petrov</i></div> <div id='mbox' class='messageboxstyle'><i>Splavení Moravy</i></div> <div id='mbox' class='messageboxstyle'><i>Boží tělo ve Tvarožné Lhotě - červen</i></div> <div id='mbox' class='messageboxstyle'><i>Salaš Travičná nad Tvarožnou Lhotou v červnu</i></div> <div id='mbox' class='messageboxstyle'><i>Ovce na salaši</i></div> <div id='mbox' class='messageboxstyle'><i>Obecní den v Kozojídkách Pod Kříbem</i></div> <div id='mbox' class='messageboxstyle'><i>Krajina nad Kněždubem s oskorušemi</i></div> <div id='mbox' class='messageboxstyle'><i>Hody v Hroznové Lhotě - říjen</i></div> <div id='mbox' class='messageboxstyle'><i>Lučina v zimě, pohled na přírodní koupaliště</i></div> <div id='mbox' class='messageboxstyle'><i>Lučina v zimě</i></div>

 
Turistické informační centrum Strážnicko
Mapa regionu v databázi LEADER+

    Uprkova stezka (26 km) Výchozím místem je město Strážnice . Trasa vede od muzea, po červené turistické značce vyrážíme směrem na Tvarožnou Lhotu , okolo statku Důbrava , kde pobýval Antoš Frolka . Z Tv. Lhoty pokračujeme po silnici do Kněždubu ( Muzeum bratří Uprků, Slovácký Slavín ). Z Kněždubu po silnici dále do Hroznové Lhoty (keramika Benedík, výroba došek Pavlica). Můžeme také zavítat do Tasova a shlédnout dům se žudrem č. 52 (chráněná památka). Okruh na Radošov : z Hroznové Lhoty polní cestou s alejí třešní a jabloní (modrá turist. značka) na vrch. Samotný vrchol je zarostlý akáty, přesto se nabízí krásné výhledy do Pomoraví . Z vrchu scházíme vinohrady (v době vinobraní zákaz vstupu) ke kaplič..

  Cykloturistika a naučné stezky Stezky doplňují síť turistických tras a cyklostezek na Strážnicku. Přiblíží Vám kulturní a přírodní hodnoty Strážnicka. Po stávajících cestách Vás zavedou i do míst, které leží poněkud stranou od obcí, ale jejich zákoutí stojí za to shlédnout. Stezky jsou vybaveny informačními panely . Taktéž Vám přiblíží místa a zajímavosti, které byla pro veřejnost otevřena teprve nedávno: např. výletní centrum Salaše pod Travičnou nebo Muzeum bratř&iac..